Náhrdelník

Náhrdelník

S01E02 - Duplikát

9.9. 17:05
ČT1
50 minut
1992
Drama / Romantický

Josefína se seznámila s rodinou německého nakladatele von Brucknera. Svým půvabem a bezprostředností okouzlila nejen syna, ale i otce. Starší pán dokonce dívce nechal vyrobit krásný náhrdelník. Jenže – zprávu o jeho přípravě dostala nakladatelova žena. A tak byl Ferdinand von Bruckner nucen nechat vyrobit ještě duplikát. Josefína se pokouší dostat k českému divadlu, ale zásahem vlastního otce angažmá nedostane. Touha zpívat je však silnější. Nevzdává se a nakonec získává angažmá v německém divadle. Otec, poslanec a zapálený vlastenec, je rozhořčen. Josefína ale nastoupila svou cestu a dokonce ji čeká první sólové vystoupení.(Česká televize)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E09

Hurá, žijeme

4.11. 17:05, ČT1, 50 minut

Hurá, žijeme

Josefína se provdala za továrníka a leteckého nadšence Gahlmayera. Do jejího zdánlivě už stabilizovaného života opět vstupuje divadlo, tentokrát moderní berlínský kabaret. V zaujetí novou prací a ve shonu nových uměleckých úkolů nevnímá postupný pád svého muže a jeho závislost na penězích bývalé milenky Grety Lützowové. Ani Charlotta Liebermannová nemá snadný život. Musela opustit práci, ale studií se nezřekla. Dolehla však na ni bída, která ji donutila zastavit náhrdelník.(Česká televize)

S01E10

Úpadek

11.11. 17:05, ČT1, 50 minut

Úpadek

Malíř Paustowski osudovým přičiněním náhrdelníku tragicky zemřel. Charlotta Liebermannová se jen těžce probíjela, ale nakonec studia dokončila a dostala práci u soudu. A také poznala nového muže. Továrník Gahlmayer se stal loutkou v rukou milenky, bohaté Grety Lützowové, jejíž peníze mu pomohly uskutečňovat velký sen. Když se konečně milence vzepřel, hrozil mu finanční krach, ale i konec rodinného štěstí. Dobrovolně ukončil svůj život. Na Josefínu dolehly těžké chvíle. Navíc se její náhrdelník ironickou shodou okolností dostal do rukou největšího z jejích nepřátel...(Česká televize)

S01E11

Dopis

18.11. 17:05, ČT1, 50 minut

Dopis

V předposlední části seriálu čeká Josefínu setkání s člověkem, který stál na začátku jejího dramatického osudu, nakladatelem von Brucknerem. Josefína jeho pomocnou ruku odmítne, nemůže však zabránit další životní komplikaci. Pravdu o svém otci se dozví její dcera a odjíždí za ním do Prahy. Na Charlottu se konečně usmálo štěstí. Stala se soudkyní, vdala se za lékaře Seidenstückera a čeká dítě. Řeší jeden ze svých prvních případů, spor mezi Josefínou a bývalou milenkou jejího muže. Málem přitom odhalí tajemství dvou náhrdelníků.(Česká televize)

S01E12

Návrat

25.11. 17:05, ČT1, 50 minut

Návrat

Nástup fašismu vyžene Josefínu z Berlína, z divadélka, v němž opět odstartovala další kariéru, do Prahy, k její dceři a jejímu otci. Rezignuje, už se jen snaží v klidu žít. Charlotta a její muž, který je židovského původu, prchají z Berlína. Na své cestě do Ameriky se dostávají do Prahy. A tady, v pražském bytě, v němž všechno začalo, se oba náhrdelníky setkávají a pravda o nich vychází najevo. Lidské osudy se řítí kupředu, ten Charlottin vstříc neznámé zemi, Josefínin k tragédii další velké války...(Česká televize)

Podobné tituly

Přání Ježíškovi
Ostrov
StarDance XI ...když hvězdy tančí / 18.11.2023, 20:10
StarDance XI ...když hvězdy tančí / 11.11.2023, 20:10
StarDance XI ...když hvězdy tančí / 04.11.2023, 20:10
StarDance XI ...když hvězdy tančí / 25.11.2023, 20:10
StarDance XI ...když hvězdy tančí / 02.12.2023, 20:10

O pořadu

česky, audio popis (AD) česky
1992
Drama / Romantický

Oblíbený výpravný dvanáctidílný česko–německý seriál vypráví příběh z první třetiny minulého století, z doby, kdy ve středoevropském teritoriu kralovala opereta, do lidských osudů však zasahovala i první světová válka.Budeme sledovat osudy lidí tak či onak rozesetých po světě, ale zároveň spjatých místem svého původu, které je navždy poznamenalo. Tím místem je Praha, na počátku minulého století ještě město česko-německé, domov českých a německých Pražanů. Prožijeme s nimi třicet let štěstí i bídy, bloudění a návratů. Budeme rovněž svědky vzniku secesního náhrdelníku, jehož cestu budeme sledovat během celého seriálu...(Česká televize)

Tvůrci

F. Filip

Hrají

Gedeon Burkhard, K. Fialová, Jan Přeučil, Jiří Bartoška, P. Zedníček, Jana Šulcová, O. Vetchý, Libuše Šafránková, Oldřich Vízner, Radovan Lukavský, Vít Pešina, Ivana Andrlová, Vladimír Brabec, Jana Švandová, Václav Mareš, P. Štěpánek, Martin Růžek, Radoslav Brzobohatý, Jan Teplý st., Friedrich von Thun, Jiří Kaftan, Lena Birková, Valentina Thielová, Jarmila Švehlová, Arnošt Proschek, Bohumila Dolejšová, Miloš Rozhoň, Karolína Kubalová